?

Log in

No account? Create an account
Українська вишивка
Завжди віддавайте перевагу речам ручної роботи!
У Дніпропетровську навчатимуть крою української вишиванки 
15th-Aug-2012 10:45 pm
Дракон

Уменьшить
У Дніпропетровську безкоштовно навчатимуть крою української традиційної чоловічої сорочки. Майстер-клас зі створення вишиванки 19 серпня проведе художниця етнічного костюму, науковий співробітник Дніпропетровського художнього музею Антоніна Бондарук.

 За словами майстрині, із січня 2012 року на базі музею діє творча лабораторія «Берегиня» – студія художньої вишивки, якою керує сама пані Бондарук.

 «У процесі роботи з дівчатами з'ясувалося, що на площинних рішеннях ми працюємо спокійно, але вишити сорочку – вже проблема, бо не знає ніхто крою. Отож народилася така ідея – зробити майстер-клас з народного крою. Якщо ми звернемося до історії, то раніше не в кожній хаті була модельєр і кравчиня, але на жінці лежав обов'язок створити одяг для всієї родини. І жінки з цим впорувались»,– зазначила майстриня.

 За її словами, традиційна чоловіча сорочка – це всього шість прямокутних шматків тканини різної величини, які зшиваються між собою вишивальної технікою «змережування».

 «Це досить просто, і саме тому ми починаємо майстер-клас з крою чоловічої сорочки. Крій, який ми використовуємо – архаїчний, це тунікоподібний крій. Шматок тканини довжиною в 180-200 см перекидається навпіл, позначається горловина, робиться пазуха і наноситься вишивальний мотив. Рукава, що складаються також з одного цільного шматка тканини, вшиваються «змережуванням». Найпростіший мотив вишивки – хрестиком або гладдю – може відтворити майже кожна жінка», – вважає Антоніна Бондарук.

 Вона додає, що для вишитого візерунку чоловічої сорочки, характерної для Дніпропетровщини, притаманні «нюансні» відтінки: природні і м'які барви.

 Майстер-клас з народного крою чоловічої сорочки відбудеться у Дніпропетровському художньому музеї 19 серпня. Початок – о 14.00.

This page was loaded May 24th 2018, 2:08 am GMT.